Z liniami lotniczymi Sas do Norwegii

Stavanger to norweskie miasto portowe. Miasto znane jest z połowu szprotek. Można także tutaj zwiedzić Muzeum Konserw. Do najcenniejszych zabytków należą m.in: katedra romańska z przełomu XI i XII wieku, dwór Ledal z XVIII wieku oraz pałac Biskupi, w których znajdują się bogate zbiory archeologiczne, zwłaszcza z epoki brązu.

Stavanger w 2008 roku został Europejska stolicą kultury. Co roku w tym mieście odbywają się koncerty Jazzowe. Dla aktywnych turystów poleca się Lysefjord, który słynie z turystyki pieszej. Najczęściej wychodzi się na Preikestolen – skała wystająca ponad 600 metrów nad fiord. Natomiast Kjerag to popularne miejsce do skoków jumpingowych. Stare miasto znajduje się w centrum i słynie z XVIII i XIX wiecznych drewnianych konstrukcji. Stavanger domkirke została wybudowana w 1125 roku natomiast pod koniec XIII wieku dodano nowy chór w stylu gotyckim ze sklepieniem. Jest to jedyna katedra w Norwegii, która praktycznie od XIV wieku pozostała w takim samym stanie przez kilka stuleci. Centrum miasta samo w sobie jest małe i kameralne, z wąskimi uliczkami i otwartymi przestrzeniami, a samochody nie mają tutaj wstępu. Można także zrobić tutaj zakupy na specjalnym targu, na którym sprzedaje się owoce i potrawy regionalne. Dla turystów otwarte jest także tutaj pięć muzeum. Między innymi jest to muzeum archeologiczne i muzeum ropy naftowej.

Bilety lotnicze do Stavanger możemy zakupić w liniach lotniczych Sas. Specjalizuje się ona w połączeniach z Norwegią, Danią i Szwecją. Oprócz Stavanger obecna promocja dotyczy biletów lotniczych do Kopenhagi, Oslo, Goteborg czy Bergen. Skandynawskie linie lotnicze zajęły się także promocją stolicy Danii-najstarszego Europejskiego Królestwa. Sas sprzedaje bilety do Kopenhagi na krótkie weekendy. Oprócz tego do biletu pasażerowie otrzymują specjalną kartę dzięki której będą mogli przez całą dobę bezpłatnie korzystać z różnych środków komunikacji po całym mieście. Sas to największy przewoźnik na północy Europy. Od wielu lat cieszy się dużą popularnością wśród pasażerów. O jego wielkim profesjonalizmie świadczy kilkakrotnie zdobyty tytuł na najpunktualniejszą linię lotniczą w Europie.

Skomentuj