Trójmiasto zaprasza na wakacje

Trójmiasto jest oblegane przez turystów, nie tylko w sezonie letnim, z uwagi na liczne imprezy kulturalno- rozrywkowe odbywające się w ciągu całego roku oraz dogodne połączenia komunikacyjne wiodące do Gdyni, Gdańska, czy Sopotu z różnych stron Polski. Jednak to rozległe plaże, gorące słońce i bezkresne morze są głównymi atrakcjami tych trzech miast.

Jeśli wybieramy się do Trójmiasta w okresie wakacji to trzeba stosunkowo  wcześniej znaleźć i zarezerwować odpowiadający naszym wymaganiom i możliwościom finansowym hotel. Sopot, Gdańsk, czy Gdynia mogą jednak poszczyć się doskonale rozwiniętą bazą noclegową, dlatego ze znalezieniem odpowiedniego noclegu żaden turysta nie powinien mieć większego problemu. Powstaje jednak pytanie, co warto zwiedzić w poszczególnych miastach?

Będąc w Gdańsku obowiązkowo trzeba wybrać się na spacer deptakiem Długie Pobrzeże, wzdłuż którego usytuowane jest kilka gotyckich bram wodnych. Jak reprezentacyjną ulicą miasta jest ul. Długa można przekonać się idąc między zabytkowymi kamienicami (z których najbardziej znany jest Dom Uphagena), a dochodząc aż do Głównego Miasta, gdzie znajduje się główny symbol miasta- fontanna Neptuna. Nie trzeba chyba dodawać, iż Długi Targ i sama Starówka to obszar, gdzie rozlokowane są liczne kawiarnie, knajpki i restauracje. Gdańsk jako miasto o bogatej historii zaprasza także do Pałacu Opatowskiego, na Plac Solidarności oraz do największej polskiej stoczni. Interesującym punktem wakacyjnego pobytu w Gdańsku powinna być bez wątpienia podróż wodnym tramwajem po Bałtyku i Motławie na Hel.

Jeśli chodzi o Sopot to najbardziej znanym obszarem miasta jest ulica Bohaterów Monte Cassino, na końcu której znajduje się najdłuższe drewniane molo w Europie. Spacer dostarczy niezapomnianych widoków na cały krajobraz Trójmiasta, a zwłaszcza na Zatokę Gdańską. Sopocki klimat znany jest ze swoich zdrowotnych właściwości, a samo miasto słynie z Opery Leśnej i Aqua Parku. Z kolei Gdynia z racji długich, piaszczystych wybrzeży oraz wysokich temperatur w okresie letnim stanowi główne skupisko turystów, których ulubionym miejscem jest bez wątpienia Skwer Kościuszki. Poza kąpielami morskimi na plażach nie brakuje innych atrakcji- jak torpedowni w Babich Dołach, Teatru Miejskiego na plaży w Orłowie, czy Jaskini Goryla w Redłowie.

Jak widać Trójmiasto do doskonałe miejsce na letni wypoczynek, zarówno dla osób spragnionych morskich kąpieli, jak i ulubieńców imprez kulturalnych, czy zwiedzania historycznych zabytków.

Skomentuj