Dzień to za mało, by poznać Genewę

Wśród tubylców Genewa postrzegana jest za miasto kosmopolityczne, Turyści z kolei widzą przepych w postaci historii i kultury. Fakt, że położone jest na wschodnim skraju Jeziora Genewskiego ( zwanego też Jeziorem Lemańskim ), w miejscu, gdzie rzeka Rodan wpływa do jeziora sprawia, że cały życie kręci się właśnie wokół niego. Wspaniałe położenie jest największą atrakcją miasta.

Naszą wycieczkę rozpoczynamy od spaceru wzdłuż jeziora, natkniemy się na stare, pełne uroku domy wśród istniejącej  egzotycznej roślinności i kwiatów. Prawy brzeg jeziora zdobi księcia Brunszwiku Karola II, przechodząc przez most Mont Blanc, znajdziemy się na lewym brzegu, gdzie czeka na nas Jardin Anglais ze słynnym kwiatowym zegarem National Monument upamiętniający zjednoczenie w Genewie w 1815 r. Największa atrakcja jest fontanna Jet d’eau, której słup wody osiąga do 450 stóp wysokości.

Inne godne zobaczenia miejsca w Genewie, tak aby nasze zwiedzanie było kompletne to m.in. Katedra Świętego Piotra, która pochodzi z bagatela 1160 r, a obecny neoklasyczny wygląd zawdzięcza przebudowie z połowy XVIII wieku. Na wieżę prowadzi 157 stopni, nagrodą na włożony trud wspaniałe widoki na miasto. miasto jest magnesem dla miłośników kultury, brukowane uliczki i małe przytulne restauracje, szereg doskonałych muzeów, galerii.

Genewa to także ulubione miejsce wśród międzynarodowych organizacji, swoje siedziby posiada tutaj ONZ oraz Międzynarodowy Czerwony Krzyż i Czerwony Półksiężyc, dla ekonomistów z kolei Genewa jest wiodącym centrum finansowym. Jedno jest pewne, w tym mieście z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Genewa to również doskonałe miejsce na zakupy, ekskluzywna biżuteria, najlepsze wino, wyśmienite sery, restauracje lub przytulne kawiarnie specjalizują się pikantnym i słodkim fondue.

Na wszystkich turystów czekają hotele w samym centrum miasta, hotel Warwick znajduję się tuż przy dworcu kolejowym, 5 minut drogi od Starego Miasta czeka hotel Royal, natomiast zaledwie 3 minuty drogi od lotniska możemy zatrzymać się w Starling Hotel Geneva. Z kolei przy siedzibie ONZ do dyspozycji jest hotel Astoria.

Elegancki hotel Longemalle znajduje się zaledwie 300 metrów od fontanny Jet d’Eau, niestety ceny nie należą do niskich, lecz każdy obiekt oferuje najwyższą jakość.

Skomentuj