Aktywność fizyczna na wiosnę

Zbliża się wiosna, po zimie nie ulega wątpliwości że przyda nam się więcej ruchu, a piękna  pogoda sprzyja temu by wyjść z siłowni na świeże powietrze, dlatego też teraz możemy zacząć myśleć o ćwiczeniach na łonie natury.

Ruch to zdrowie  to bezdyskusyjny fakt, który już od ponad pół wieku powtarzają lekarze sportowi, terapeuci i kardiolodzy, codzienne i systematyczne ćwiczenia, nie tylko pomagają nam pozbyć się nadmiaru kilogramów pozostałych po zimie, ale również poprawiają kondycję fizyczną całego organizmu. Ważną informacją jest fakt, że ćwiczenia na dworze przynosi więcej plusów dla zdrowia niż ćwiczenia w zamkniętych pomieszczeniach czyli na przykład w siłowniach czy fitness klubach. Ćwiczenia w sali są nużące i monotonne, a otoczenie nie zawsze jest miłe.

Poprawa krążenia, a co za tym idzie zdrowsze serce, redukcja złego cholesterolu, mocniejsze kości i mięśnie, dotlenienie mózgu, większa odporność organizmu, lepsza wydolność oddechowa, ogólna poprawa samopoczucia, zalet ćwiczeń na na łonie natury jest wiele.

Dorośli młodzież oraz dzieci, każdy powinien codziennie co najmniej przez dwie godziny przebywać na świeżym powietrzu. Sposobów jest wiele  na aktywne spędzenie czasu na łonie natury na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Spacery, bieganie, gimnastyka, ćwiczenia aerobowe,  siatkówka, rower, rolki lub pójście z dzieckiem na plac zabaw i wiele innych dzięki którym możesz aktywnie spędzać czas. Więcej wigoru na wiosnę przyda się z pewnością nie tylko tobie ale i całej twojej rodzinie.

Skomentuj