Zmiany w opłatach za bilety lotnicze

Tanie linie lotnicze to priorytet dla wielu operatorów. Częste obniżki i liczne promocje pozwalają w niskich kosztach polecieć na wczasy, czy nawet krótki urlop. Pasażerowie, liczący się z pieniędzmi nie myślą o wygodach, które oferują tradycyjni przewoźnicy, lecz po jak najniższych cenach pragną dolecieć do wyznaczonego kurortu.

Dlatego każde zwiększenie cen w niskobudżetowych przewoźnikach wywołuje falę protestów. Tak stało się w przypadku Ryanaira, który zapowiedział zwiększenie cen za bilety lotnicze o 2 euro. Wszystkie rezerwacje dokonywane od 4 kwietnia będą w cenie większej niż dotychczas. Ryanair podwyżkę tłumaczy zobowiązaniem zwrotów kosztów za odwołane lub opóźnione loty, gdyż zgodnie z ustawą takie prawo przysługuje nawet podróżującym , którzy korzystają z usług tanich linii lotniczych.

Niestety zazwyczaj zmiany i zobowiązania na rynku lotniczym odbijają się na pasażerach. Choć Ryanair w walce o klienta jest w stanie zrobić naprawdę dużo. Mimo, że ogłoszone opłaty lotniskowe przez Niemcy mocno oburzyły irlandzkie linie lotnicze, postanowiły nie podwyższać cen biletów lecz zredukować wiele tras do Niemiec. Samo rozporządzenie niemieckich baz lotniczych nie dotknęło bezpośrednio pasażerów, gdyż swobodnie możemy zakupić bilet z Niemiec w cenie nawet sześciu euro. Sam Ryanair oferuje cenowe hity, jednak bez dokładnej znajomości przepisów i zasad, możemy zapłacić za przelot znacznie więcej niż wynosi koszt biletu lotniczego. Przede wszystkim bardzo drogi jest bagaż rejestrowany, dlatego najlepiej udać się na wczasy jeśli to tylko możliwe z bagażem podręcznym. Maksymalna waga bagażu podręcznego to 10 kilogramów, natomiast inne linie lotnicze easy jet oferują brak limitu na bagaż podręczny. Dodatkowo irlandzkie linie pobierają opłaty za sam fakt zakupu biletu, co także można ominąć płacąc specjalną kartą Mastercard Prepaid, która można zakupić na stronie przewoźnika. Oczywiście jednorazowe podwyższenie cen w średniej skali kosztów wszystkich biletów będzie prawie nieodczuwalne, miejmy więc nadzieję, że tanie latanie w dalszym ciągu naprawdę będzie tanie i opłacalne dla pasażerów.

Skomentuj