Zasady bezpieczeństwa na stoku narciarskim

Sporty zimowe pomimo iż w kraju na obecną chwilę sezon już dawno się zakończył nie musi oznaczać rezygnowania z tej wspaniałej zabawy. Jazdę na nartach bądź desce z powodzeniem można uprawiać także w innych krajach. Wycieczki tego typu z dnia na dzień stają się coraz bardziej popularne. Należy jednak także mieć na uwadze, że sport może często może być niebezpieczny czego skutkami mogą nawet być złamania kończyn.

Z tego względu wyjazdy na narty powinny zostać dobrze przemyślane, a sama jazda przebiegać z uwzględnieniem paru zasad, które pozwolą zmniejszyć ryzyko. Całkowitą podstawą jest dobranie trudności stoku do posiadanych umiejętności. Nie warto porywać się na trudniejsze trasy w celu zaimponowania znajomym. Łatwiejsze również mają do zaoferowania świetną zabawę. Ogromne znaczenie ma także sprzęt narciarski. Dobrze dopasowane narty do wzrostu pozwolą na sprawowanie nad nimi pełnej kontroli.

Przed samym wyruszeniem w dół stoku nie wolno zapomnieć o obowiązkowych ochraniaczach i kasku. Ogromne znaczenie w kwestii bezpieczeństwa ma także sama technika jazdy. Dobre przygotowanie fizyczne w domu zapobiegnie nadmiernemu męczeniu się. Podczas zjeżdżania należy pamiętać, że na stoku są inni narciarze, na których powinno się uważać szczególnie podczas zmiany kierunku.

Wreszcie na samym końcu pozostaje wspomnieć o rzeczy nagminnie lekceważonej przez dużą ilość ludzi. Narty we Włoszech czy każdym innym kraju często są łączone z alkoholem. Z jednej strony ciepłe wino z pewnością rozgrzeje na mroźnym powietrzu, aczkolwiek może ono też być przyczyną upadku i spowodowania kolizji z innym narciarzem, a wtedy nieszczęście gotowe. Jeśli więc planujesz jazdę na nartach, napij się gorącej herbaty z miodem zamiast procentów.

Skomentuj