Wypoczynek w Rzeszowie

Rzeszów to miasto w południowo-wschodniej Polsce, stolica województwa podkarpackiego. Gdy zapoznamy się z nim bliżej – dostrzeżemy jego magię. Rzeszów to idealne miejsce na wypoczynek.

fara-church-rzeszow-20453547Miłośnicy historii i zabytków znajdą w Rzeszowie wiele interesujących miejsc, które warto odwiedzić. Nalezą do nich m.in Pomnik Czynu Rewolucyjnego, Klasycystyczny dworek z XVII-XIX w, Dawny pałac Jędrzejowiczów, Pomnik Ofiar Terroru, Pomnik Tadeusza Kościuszki, Pomnik Chwały Żołnierzy AK, Pomnik – Głaz Pamięci Żydom, Pomnik wdzięczności Armii Radzieckiej, Pomnik Jana Pawła II, Pomnik płk. Leopolda Lisa-Kuli, Zamek Lubomirskich, Tablica Pamięci poległych kolejarzy, Dom Baldorffa, Rzeszowski Ratusz z 1591, Kościół farny św. Stanisława i Wojciecha (1 poł XV w.), Stary Cmentarz (XVIIIw), Kościół Św. Twójcy (XVIII w.), Muzem Dobranocek, Muzem Okręgowe, Teatr im. Wandy Siemaszkowej oraz Ogrody Bernardyńskie.

Rzeszów to idealnie miejsce dla osób, które uwielbiają zakupy!

W Rzeszowie znajduje się wiele galerii handlowych, które oferują ubrania, kosmetyki, a także inne towary wielu producentów, w atrakcyjnych cenach. Rzeszowskie Galerie to między innymi: CH Europa, Galeria Rzeszów, Galeria Graffica, Galeria Nova, CH Millenium Hall, CH Rejtan, CH Rotunda oraz CH Nowy Świat.

Miłośnicy imprez, kina i koncertów również znajdą coś dla siebie w Rzeszowie!

Kilka miesięcy temu zostało otworzone pierwsze kino 6D na Podkarpaciu (6D to technologia, która łączy projekcję filmów 3D wraz z realistycznymi efektami takimi jak woda, śnieg, bańki mydlane, ogień itd). Liczba koncertów muzycznych w Rzeszowie z roku na rok zwiększa się. W tym roku zaplanowane są jeszcze koncerty Acid Drinkers, Rascal Dogs, Klang, Lao Che, Luxtorpeda, Piotra Bukartyka, Łąki Łana, Comya, Closterkeller, Hanny Banaszak, Anity Lipnickiej, IRY, Krzysztofa Krawczyka i wielu innych artystów.

Zakwaterowanie w Rzeszowie

W Rzeszowie znajdziemy bogatą ofertę hoteli i hosteli w których możemy się zatrzymać. Z jedną z atrakcyjniejszych ofert spotkamy się w Hotelu Iskra. Hotel Iskra w Rzeszowie w swojej ofercie posiada pokoje 1,2,3 – osobowe (możliwość zamówienia pokoju wraz ze śniadaniem), apartamenty, restauracje oraz sale konferencyjne. Studenci mogą skorzystać ze specjalnych zniżek. Więcej informacji na temat oferty hotelu znajduje się na stronie internetowej http://www.hoteliskra.pl/Oferta

Rzeszów to piękne miasto, które posiada wiele atrakcji turystycznych. Pobyt w tym mieście z pewnością nie będzie straconym czasem.

 

2 komentarze - Dodaj swój komentarz

Skomentuj