Wypoczynek w Chorwacji

Wakacje w Chorwacji można spędzić na różne sposoby, a wszystko dlatego, że kraj ten zachwyca pięknem natury i wspaniałymi zabytkami. W Chorwacji ciekawych miejsc nie brakuje i właśnie dlatego jest tak chętnie odwiedzany co roku przez wielu turystów, którzy właśnie tam chcą wypocząć.

Chorwacja doskonale łączy w sobie naturę i architekturę. Piękne plaże nad czystym morzem, wokół których nie brakuje jednak zieleni, liczne wysepki, na które regularnie odbywają się rejsy, malownicze górskie obszary, zabytkowa architektura, to wszystko gwarantuje niezapomniane wrażenia.

Najbardziej rozwiniętym turystycznie regionem w Chorwacji jest Dalmacja, gdzie znajduje się najwięcej kurortów i ciekawych miejsc. Jest to historyczna kraina rozciągająca się na wschodnim wybrzeżu Adriatyku. To właśnie tam co roku, latem przybywa najwięcej turystów, by spędzić wczasy w Chorwacji. Tam też jest najwięcej miejscowości turystycznych, większych wysp, zabytków czy parków narodowych. Wśród znaczących miast Dalmacji wyróżnia się Split, Dubrownik i Zadar.

Split w Chorwacji to miasto portowe położone na niewielkim półwyspie. Można tu odnaleźć liczne zabytki historyczne, które nawiązują do tradycji greckiej i rzymskiej, które stały się podstawą kultury tego miejsca. Liczne starożytne budowle zachowane w dobrym stanie, a ponadto muzea historyczne i etnograficzne pozwalają spojrzeć na Chorwację z szerokiej perspektywy historycznej.

dozobaczeniawpolsce.pl

Głównym ośrodkiem turystycznym jest Dubrownik w Chorwacji, również miasto portowe. Podobnie jak Split, Dubrownik zachwyca mnóstwem zabytków, które mówią o historii tego miejsca. Dodatkową atrakcję stanowią organizowane co roku imprezy kulturalne wynikające z tradycji Chorwacji, która jest tak interesująca dla przyjezdnych.

Z kolei Zadar to ośrodek kulturalny w Dalmacji, który skupia historię, kulturę i tradycję w licznych zabytkach i muzeach. Niewątpliwą atrakcją tego miejsca jest również serwowana kuchnia regionalna. To właśnie dlatego już od tak wielu lat rozwija się tu turystyka.

Skomentuj