Wycieczka do Krakowa

Dzieci kojarzą Kraków ze Smokiem Wawelskim, dla młodzieży to miasto tętniące życiem studenckim, natomiast osoby starsze wiążą Kraków z historią Polski. Nie bez powodu o każdej porze roku przyjeżdżają tutaj tysiące turystów w kraju i zagranicy, aby poczuć atmosferę miasta, przespacerować się po krakowskim rynku, a przy okazji zwiedzić bogactwo zabytków Małopolski.

Wycieczki do Krakowa organizowane są od lat wczesnoszkolnych, ponieważ to miasto doskonałe na lekcję historii. Królewski Zamek stanowiący siedzibę królów i książąt polskich, obronne Wzgórze Wawelskie, czy Kazimierz pełen kultury żydowskiej to tylko przykładowe punkty takiej wycieczki. Nową atrakcją turystyczną są też krakowskie podziemia rynku, stanowiące nowoczesne muzeum o historii średniowiecznego Krakowa. Z kolei okolice Rynku stanowią dziś doskonałe miejsce na zorganizowanie sympozjum, czy spotkania służbowego z uwagi na liczne sale konferencyjne. Kraków jest też idealny na krótki wyjazd weekendowy z całą rodziną, ponieważ dogodne połączenia komunikacyjne pozwalają dostać się do miasta samochodem, autobusem, pociągiem, a nawet samolotem z różnych zakątków Polskich. W dodatku nie powinniśmy mieć większych problemów chcąc znaleźć tanie pokoje w Krakowie, ponieważ baza noclegowa jest tutaj bardzo rozwinięta. Do wyboru turystów są zarówno czterogwiazdkowe hotele, prywatne apartamenty, jak i  hostele oraz kwatery prywatne, dlatego bez wątpienia każdy znajdzie tutaj nocleg odpowiedni do jego oczekiwań i zasobów portfela.

Co do miejsc wartych odwiedzenia w Krakowie to spacerując wzdłuż Trasy Królewskiej można podziwiać najpiękniejsze zabytki miasta. Począwszy od Barbakanu i Bramy Floriańskiej aż do Sukiennic i Kościoła Mareckiego na krakowskim Rynku. To tutaj odbywają się główne wydarzenia kulturalne i imprezy rozrywkowe, a liczne kawiarnie i restauracje stanowią główne miejsce spotkać rodzinnych i koleżeńskich. Jeśli nie zdecydowaliśmy się zatrzymać na noclegi w Krakowie to w drodze powrotnej warto wybrać się także do Kopalni Soli w Wieliczce, czy do Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu.

Nie ulega jednak wątpliwości, że nawet jedno popołudnie spędzone na krakowskim rynku pozwala poczuć magię miasta, a jego bogata historia i doskonale rozwinięta baza gastronomiczna i hotelowa, sprawiają, że turyści często wracają do Krakowa.

Skomentuj