Włoskie Alpy na koniec zimy

Cortina d’Ampezzo należy do jednych z droższych kurortów ale bardzo pięknych. Można jednak znaleźć tańsze hotele nawet w centrum miasta. Jest to jedno z najbardziej malowniczych i uroczych miejsc w całych Dolomitach. Miasto leży w rozległej dolinie, która jest otoczona skalistymi masywami. Duże wrażenie robią skaliste mury. Same centrum miasta zbudowane jest w alpejskim stylu.

Dużą atrakcją jest barokowy kościół Santi Filippo e Giacomo, który znajduje się w centralnym punkcie miasta. Oczywiście głównie przyjeżdżają tutaj wielbiciele zimowych szaleństw. Najlepszy teren narciarski to Dolina Tofany. Narciarze często odwiedzają także górę Lagazuoi. Można także skorzystać tutaj z kilkumetrowej trasy narciarskiej. Z Cortiny można udać się także do innych pięknych włoskich miast. Około stu kilometrów od Cortiny znajduje się Wenecja. Wenecja należy do najbardziej romantycznych włoskich miast. Można zwiedzić tu most Ponte Rialto a także bazylikę świętego Marka.

Narciarze tegorocznej zimy nie mogli liczyć na brak atrakcyjnych ofert i propozycji. Linia Eurolot zaoferowała nawet połączenia z Popradem, w czasie ferii te połączenia miały znacznie zwiększoną częstotliwość. Słowacja jest równie atrakcyjnym kurortem jak włoskie czy szwajcarskie Alpy a także troszkę tańszym. Dysponuje profesjonalnymi trasami zjazdowymi a także trasami saneczkarskimi. Słowacja dysponuje wieloma hotelami a także miejscami rozrywki.

Tegoroczna zima była czasem obniżek i promocji szczególnie tanich linii lotniczych. Oczywiście w wyprzedażach biletów na luty i marzec, czyli końcówkę zimy królował Wizz Air i Ryanair. Oba przedstawiciele taniego latania walczą zaciekle o klienta. Popularność wczasów za granicą, a także wypadów na krótkie urlopy sprawiła, że coraz więcej pasażerów korzysta z ofert tanich lotów. Wizz Air i Ryanair korzystają z mniejszych lotnisk ale za to ceny biletów są naprawdę niskie. Tanimi liniami lotniczymi warto latać tylko z bagażem podręcznym. Linie zaczynają oferować już bilety na wiosnę i lato.

Skomentuj