Wakacje w Wiedniu

W okresie przed wakacyjnym wielu turystów ogląda i poszukuje ciekawych ofert na zaplanowanie swoich wczasów. Linie lotnicze oferują zniżki na bilety, biura podróży wyszukują ciekawe miejsca w ofertach first minut, hotele ogłaszają coraz to nowe atrakcje oraz zachęcają ofertami all inclusive.

Wiedeń to stolica i największe miasto Austrii. Znajduje się w północno – wschodniej części kraju, nad Dunajem. Wiedeń jest głównym ośrodkiem administracyjnym, przemysłowym, handlowo-usługowym, akademickim, turystycznym i kulturalnym a jego znaczenie jest bardzo duże na arenie ogólnoświatowej. Jest także siedzibą austriackich urzędów centralnych, różnych ruchów wyznaniowych a miejscem różnych światowych organizacji.

Do największych atrakcji należy wiedeński Belweder , czyli barokowy pałac Eugeniusza Sabaudzkiego. Turyści najczęściej zwiedzają także Hofburg, czyli pałac austryjackich władców. Do znanych pałaców należy także Pałac Schonnbrunn. Przy pałacu znajduje się słynna fontanna Neptuna. Na cały świat stolica Austrii słynie także z opery Wiedeńskiej. W Wiedniu znajduje się także dzielnica muzealna , która zawiera skarby dziedzictwa europejskiego. Z pewnością na zwiedzanie Wiednia turyści muszą przeznaczyć kilka dni, gdyż to miasto zachwyca mnogością atrakcji i zabytkowych miejsc. Mimo, że Wiedeń nie należy do najtańszych miast można z lekkim wyprzedzeniem znaleźć tutaj  tanie hotele.

Bilety lotnicze w promocyjnych cenach ostatnio zafundowały linie Austrian Airlines. Loty będą realizowane w cenie około 500 złotych w dwie strony z Krakowa. Z Krakowa tą linią można także polecieć do Istambułu, a także zakupić bilety lotnicze do Rzymu. Oprócz tego ta linią możemy polecieć z Warszawy do Budapesztu, Barcelony, Larnaki .

Austrian Airlines to narodowe linie lotnicze z głównym portem w Wiedniu. Te linie należą do sojuszu Star Alliance. Linie oferują usługi w klasie ekonomicznej i biznesowej. Szczególnie wyborna jest kuchnia na pokładach samolotów, gdyż kucharze serwują dana na specjalne życzenia klientów. Dodatkowo występują przysmaki orientalne. Podczas lotów do Japonii można zasmakować kuchni japońskiej. Posiłki na pokładach są w cenie biletu lotniczego.

Skomentuj