Wakacje w Białowieży

Niezwykle popularna ostatnimi czasy wieś Białowieża znajdująca się w województwie podlaskim to jedno z najciekawszych miejsc w naszym kraju, które warto odwiedzić.

Tropem Żubra, czyli atrakcje turystyczne w Białowieży

Chcąc odpocząć od zgiełku miasta i podążyć tropem Żubra, warto udać się do Białowieskiego Parku Narodowego, w którym można oko w oko zmierzyć się z królem puszczy i rozkoszować się pięknem dzikiej przyrody. Niezwykle bogata fauna i flora pozwala nam zobaczyć niespotykane w innych zakątkach Polski dzikie zwierzęta.

Główną atrakcją Białowieży jest oczywiście Żubr – uchroniony od wyginięcia gatunek, którego możemy spotkać jedynie w tym miejscu. W Rezerwacie Pokazowym Żubrów możemy spotkać również gatunki takie jak: jelenie, dziki, wilki, rysie. Zobaczyć tu można także potomka Tarpanów – Konika polskiego czy Żubronia, który jest mieszańcem żubra z krową.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Do dyspozycji turystów chcących zwiedzić okolicę w nietypowy sposób jest Białowieski Ekspress, czyli wycieczka kolejką wraz z przewodnikiem, który opowie o historii miejscowości i pokaże jej ciekawe zakątki. Dodatkową atrakcją, z której mogą skorzystać zwiedzający jest przejażdżka drezyną wraz z grupą turystów bądź jej wynajem.

Godnym polecenia miejscem jest Muzeum Przyrodniczo – Leśne Białowieskiego Parku Narodowego – najnowocześniejszego muzeum przyrodniczego w Polsce, gdzie możemy poznać przyrodę i historię Puszczy Białowieskiej. W muzeum wykorzystano różne środki przekazu wizualnego, które zaciekawią nawet najbardziej wybrednego widza.

W Białowieży nie brakuje atrakcji również zimą. Na turystów czekają przejażdżki saniami po Puszczy Białowieskiej, ogniska i biesiady a dla bardziej wymagających, rządnych sportu gości czeka Białowieskie Centrum sportu, gdzie można skorzystać z wypożyczalni nart biegowych oraz otwartych w tym roku tras do narciarstwa biegowego.

Zorganizować można tam również imprezy integracyjne, które będą ciekawą odskocznią dla gości i zostawią niezapomniane wspomnienia. Turyści mogą korzystać również z 4 tras do Nordic Walkingu o różnym poziomie trudności, bądź tras do pieszych lub rowerowych wycieczek. Interesującą trasą jest szlak dębów królewskich, który ma swój początek w Starej Białowieży. Na swojej drodze można napotkać tam nawet 400-letnie dęby królewskie. Dla spragnionych większych wrażeń czeka spływ kajakiem.

Noclegi w Białowieży

Przed wyjazdem należy poszukać miejsc noclegowych – zadanie z pozoru wydaje się być łatwe, jednak baza noclegowa nie jest tu duża a każdego roku przybywa turystów chętnych iść tropem Żubra. Warto więc wcześniej dowiedzieć się jakie możliwości mamy, by nie decydować w ostatnim momencie. Dla osób, które chcą połączyć zwiedzanie z relaksem dobrym wyborem będzie hotel, w którym mamy możliwość skorzystania ze SPA czy basenu. Jednym z takich hoteli w Białowieży jest Hotel „Żubrówka” . Dla turystów, którzy cenią sobie urok wsi i klimat z nią związany doskonałą alternatywą będzie wybranie gospodarstwa domowego, czy kwatery prywatnej – takich możliwości w Białowieży jest sporo, jednak o wynajem trzeba zadbać dużo wcześniej.

Skomentuj