W świat z aparatem fotograficznym

Uwielbiasz podróże, a do tego jesteś miłośnikiem fotografii? Zawsze przywozisz z wakacji kilkadziesiąt zdjęć? Może teraz przyszła pora wybrać się na profesjonalną wyprawę fotograficzną, gdzie nauczysz się robić dobre zdjęcia, a do tego zwiedzisz niemały kawałek świata? Wystarczy aparat, głowa pełna pomysłów i bystre oko.

Na początek proponujemy wycieczkę w regiony polarne Arktyki, Alaski, czy Grenlandii, gdzie powstają niepowtarzalne zdjęcia lodowców i zawiei śnieżnych na górskich szczytach. Zachwycające są także zdjęcia dzikich zwierząt, który nie spotkamy nigdzie indziej, np. niedźwiedzi, czy lisów polarnych.

Niesamowite zdjęcia reportażowe powstają na terenie gorącej Afryki, gdzie wschody słońca nad czerwonymi wydmami w Sossusvlai, kolonie fok z Cape Cross, czy bujna roślinność znad Nilu jest niezwykle fotogeniczna. Jeśli planujemy wiosenną wyprawę fotograficzną to koniecznie celem naszej podróży musi być Japonia. Kraina Kwitnącej Wiśni zachwyca przede wszystkim rafą koralową, czy wulkanami na Hokkaido.

Imponujące zdjęcia można przywieźć znad wybrzeża Morza Adriatyckiego, a szczególnie warta polecenia na wyprawy z aparatem fotograficznym jest Chorwacja, w której fotografowie mogą uchwycić swoim bystrym okiem nie tylko bogactwo fauny i flory Adriatyku, ale także wielkie metropolie, zabytki i fortyfikacje. Odważni mogą sfotografować skarby natury znajdujące się pod powierzchnią morza: wraki statków, jaskinie i owoce morza. Kolejną propozycją miejsca idealnego na wyprawę fotograficzną jest Lazurowe Wybrzeże ze śródziemnomorskimi pejzażami, bezchmurnym niebem, kilometrami nadmorskich plaż i wypalonymi stepami. Nie wolno zapomnieć o malowniczych jachtach cumujących w porcie Saint- Tropez.

W Polsce też znajdziemy wiele atrakcyjnych regionów wartych sfotografowania. Wymienimy tylko niektóre warte uwagi miejsca- Dolina Pięciu Stawów, zatoka helska, Kraków z jego zabytkami, czy mazurskie jeziora. Jak widać nie trzeba wybierać się w dalekie podróże, aby stworzyć zapierające dech w piersiach fotografie.

Skomentuj