Ustka wakacje nad morzem

Jedną z największych atrakcji naszej Ojczyzny są miasta leżące bezpośrednio nad morskim brzegiem. Obok Gdyni, Jastrzębiej Góry, Jastarni czy Mielna do najmodniejszych nadmorskich letnisk zalicza się także Ustka. Ustka leży blisko Słupska. Patrząc na mapę ma się wrażenie, że jest ona przedłużeniem tego miasta. Ustka jest miejscem mnogości atrakcji dla letników. Niewątpliwie największą z nich jest Bałtyk i znajdujące się przy nim dwie piaszczyste, piękne plaże: zachodnia i wschodnia.

Podobnie jak wymienione wcześniej miasta nadbałtyckie, tak i Ustka posiada wyjątkowe walory klimatyczne. Wskutek wyjątkowemu mikroklimatowi jaki daje morze, Ustka od dziesięcioleci jest popularnym i często odwiedzanym przez licznych kuracjuszy, uzdrowiskiem. Leczy się tu przede wszystkim dolegliwości związane z drogami oddechowymi, dolegliwości reumatyczne, kłopoty z układem krążenia, choroby tarczycy i zaburzenia nerwowe. Ustka była słynnym uzdrowiskiem jeszcze przed I wojną światową. Miasto to ma dużo do zaoferowania swoim mieszkańcom, jak i odwiedzającym je przybyszom. Ustka jest śliczna przez wszystkie cztery pory roku. Lato to czas, kiedy jest w niej kolorowo, tłoczno i gwarno. Jesienią robi się spokojniej ciszej i luźniej, a po nadbałtyckich plażach można odbywać długie spacery.

Ustka jest piękna także zimą, można wtenczas spacerować po plaży o podziwiać kąpiele odważnych morsów, a wieczorami rozgrzewać się przy zastawionych stołach licznych kafejek i restauracji. Ustka to także jeden z w najwyższym stopniu znanych ośrodków portowych w kraju. Miasto to posiadało stocznię, w której produkowało się statki. Ustka jest też miejscem, w którym szkolą się i kształcą przyszli oficerowie marynarki wojennej. Atrakcją miejscowości Ustka są też nadmorskie lasy, w których można odbywać długie i romantyczne spacery.  Miasto oferuje dużo miejsc noclegowych, możesz je wybrać między innymi na tej stronie: noclegi Ustka.