Takie miejsca tylko w Chorwacji

Chorwacja to jeden niewielki kraj, ale obejmuje on setki niezwykłych miejsc. I niemal każdy, kto wybiera się w te malownicze rejony zastanawia się, od czego zacząć, co zobaczyć. Można zatem tworzyć przeróżne rankingi chorwackich zakątków, jednak w każdym z pewnością znajdą się…1404637_dubrovnik_red_roofs

Dubrownik
Wycieczka do Chorwacji prawie zawsze wiąże się z odwiedzeniem tej „Perły Adriatyku”. Bo jak to mówią „kto nie widział Dubrownika, ten Chorwacji nie zna” i najlepiej zobaczyć go z pobliskiego wzgórza Srd. Naszym oczom ukaże się wtedy panorama, którą zapamiętamy do końca życia. Dubrownik urzeka też z bliska – stare miasto pełne zabytkowych świątyń i kamienic, jego mury obronne i urokliwe uliczki. Piękna Dubrownika nie sposób opisać w kilku słowach, czy zdaniach, jego po prostu trzeba zobaczyć.

Jeziora Plitwickie
Park Narodowy Jezior Plitwickich to kolejne miejsce, którego nie wolno ominąć. Obejmuje on kompleks szesnastu jezior krasowych połączonych ponad 90 wodospadami. Mają one przepiękny turkusowy kolor, a to za sprawą wysokiego stężenia węglanu wapnia. Malowniczości temu miejscu dodają także strome brzegi porośnięte mieszanymi lasami, które zwłaszcza jesienią zachwycają turystów.

Wyspa Hvar
Kolejne miejsce pełne magii, jakie oferuje Chorwacja – wyspa Hvar. Owszem, Chorwacja może pochwalić się setkami wysp i wysepek, jednak decydując się na jedną z nich, warto wybrać właśnie Hvar. Nazywany jest on „Królową Chorwackich Wysp”, a to za sprawą niesłychanej i rzadko już spotykanej jedności człowieka i przyrody. Naturalnie bujna roślinność przeplata się tu z winnicami, polami lawendy, drzewami oliwnymi. Na wyspie znajdziemy także kilka ciekawych miast i nikogo nie zdziwi fakt, że to największe i najciekawsze nosi nazwę Hvar. Mury, twierdza, zabytkowe kościoły, a jednocześnie rozwinięte życie nocne – to wszystko sprawia, że Hvar jest najczęściej wybieranym miastem przez turystów.

Korczula
Jesteś miłośnikiem przygód, dzikich piaszczystych plaż, wyśmienitych win i kąpieli morskich? Miejscem, gdzie znajdziesz te wszystkie atrakcje jest chorwacka wyspa Korczula. Malownicza przyroda, historia związana ze słynny podróżnikiem Marco Polo i znakomite wina – Grk Posip, Rukatac i czerwony Plavac – znane na całym świecie. Nie zapominając o tym, że główne miasto zostało określone mianem „Małego Dubrownika”, co jest to chyba najlepszą reklamą. To wszystko przemawia za spędzeniem choćby kilku dni na tej wyspie.

A to dopiero początek…
Rovinj, czyli „Rubin Chorwacji”, południowy skraj Istria z jej pięknym miastem Pula, czy też drugie co do wielkości miasto chorwackie – Split, to wszystko sprawia, że wyjazd na Mazury, czy nawet wycieczka do Paryża, okazuje się mało atrakcyjna. Bo Chorwacja to setki wysp i tysiące miast, a każde ma do zaoferowania coś niepowtarzalnego.

4 komentarze - Dodaj swój komentarz

Skomentuj