Stolica Podkarpacia – studenckie koszty

Wspaniały klimat, liczne kluby, przyjazne knajpki i kawiarenki – to jedne z wielu atrakcji stolicy Podkarpacia, które przyciągają do siebie nie tylko turystów, ale i rzesze studentów. Politechnika Rzeszowska, Uniwersytet Rzeszowski, Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania to tylko nieliczne z uczelni, które dzięki swoim atrakcyjnym kierunkom tworzą studencki, międzynarodowy charakter.  

_Files_Thumbs_154982Rzeszów jest kolejnym miastem wojewódzkim, do którego przyjeżdża mnóstwo osób chcących podnieść swoje wykształcenie. Nierzadko bywa tak, że osoby te przybywają aż z drugiego końca Polski. Z tego też względu, by móc kontynuować naukę przez najbliższe kilka lat muszą przeprowadzić się do Rzeszowa, co związane jest z kosztami utrzymania.

Miejsce dla studenta
Odpowiednie lokum w dobrej cenie to podstawa dla każdego. Z tego też względu znalezienie mieszkania jest dla większości studentów sprawą priorytetową, która ma ogromny wpływ na przysłowiowe „wyfrunięcie z gniazda”. Ofert jest mnóstwo, szczególnie w okresie wakacyjnym gdy większość studentów wraca do domów by od października znów znaleźć nowe lokum na kolejny rok akademicki. W zależności od tego czy poszukujemy jedynie pokoju, czy też całego mieszkania ceny wahają się od 500 zł wzwyż. Pamiętajmy również, że osoby studiujące to nie tylko studenci dzienni, ale również zaoczni. Rzeszów nazywany jest miastem studentów, z tego też powodu wiele pensjonatów oraz hoteli dostosowało swoje oferty również do potrzeb studenta zaocznego, tak jak np. Hotel Iskra w Rzeszowie, który z myślą o studentach, wprowadził na weekendy atrakcyjne ceny za nocleg. Wszelkie informacje na temat ilości pokoi oraz cen można znaleźć na stronie internetowej hotelu ( http://www.hoteliskra.pl/).

Studenckie zakupy
Zgodnie ze stereotypem biednego studenta, każdy z nich stara się znaleźć oszczędności nie tylko podczas poszukiwania mieszkania, ale również i podczas robienia zakupów . Nie każdy ze studentów ma możliwość przywożenia obiadów od mamy, czego wynikiem jest samodzielna troska o wyżywienie. W takich sytuacjach studenci zazwyczaj starają się kupować produkty na promocjach, które są znacznie tańsze, co nie koliduje z ich wysoką jakością.  Dodatkowymi kosztami studenta są bilety na autobus oraz spędzanie wolnego czasu w miejscach rozrywki. W Rzeszowie można wybrać się do licznych klubów, knajp oraz kawiarenek, które to zawsze w swojej ofercie pamiętają o zniżkach dla studentów.

2 komentarze - Dodaj swój komentarz

Skomentuj