Miasto Singapur jest kojarzone z perfekcją, czystością, nowoczesnością, piękną przyrodą i poszanowaniem dla ekologii. Zwiedzanie metropolii należy rozpocząć od Dzielnicy Historycznej. Stara kolonialna część miasta pełni funkcje administracyjne. Jest jedną z najbardziej atrakcyjnych wizualnie ze względu na zabudowania. Przeważa tu architektura w stylu wiktoriańskim. Znajduje się tam najstarszy zabytek Singapuru – kościół ormiański z 1835 roku. Ponadto waznym obiektem jest katolicka katedra Dobrego Pasterza i anglikańska katedra Św. Andrzeja.
Warto wybrać się wgłąb dystryktu by zobaczyć Raffles Hotel – imponujący hotel w stylu kolonialnym. Budynek główny powstał w roku 1887, a na pokojach znajdują się tabliczki z nazwiskami osobistości, które w nich przebywały.
Prawie cały Singapur to miasto kwitnące tropikalnymi roślinami. Oazy powstały w wyniku planowych działań. Rozpoczęto je w latch 60. XX wieku. Miały one doprowadzić do przeksztacenia Singapuru w miasto-ogród. To sprawia, że dzięki bujnej roślinności Singapur jest obecnie jednym z najprzyjemniejszych do zwiedzenia miast Azji. Ogrody botaniczne leżące w Orchard Road, liczą blisko 2000 gatunków tropikalnych i subtropikalnych roślin. Spotykają się tu amatorzy sportu, spacerów, a także osoby chcące wypocząć wśród jeziorek ścieżek, punktów widokowych, fontann oraz rabat róż i paproci.
Najstarszą budowlą miasta jest Parlament. Budynek, w którym obecnie się znajduje, został zbudowany w 1827 r. przez George’a Colemana jako prywatny dom.
W Singapurze mieszkają społeczności reprezentujące różne narodowości. Stworzyli oni swoje dzielnice o niepowtarzalnym klimacie. Udało im się przeszczepić na lokalny grunt część swojej kultury.
W XIX wieku pojawili się kupcy z Malajów, Jawy, Indii i Arabii. Stworzyli swoja społeczność wokół Arab Street oraz Meczetu Sułtana przy North Bridge Road.Okolice Arab Street to duże centrum handlowe, ośrodek handlu tekstyliami, batikami, tajskimi i francuskimi jedwabiami, sarongami, koronkami, brokatami oraz bawełną.
Chinatown jest najciekawszą ze wszystkich dzielnic. Jest bardzo kolorowa i malownicza. Mieszkańcom udało się odtworzyć atmosferę chińskich miast. Turystom poleca się przejść wąskimi uliczkami, przy których natrafimy na drewniane świątynie chińskie z najpopularniejszą i najstarszą Thian Hock Keng. W tej dzielnicy udało się zachować najstarszą w Singapurze świątynię hinduistyczną Sri Mariamman, o pieknej wieży ozdobionej kolorowymi rzeźbami.
Ostatnią etniczną enklawą jest Little India. Osią dzielnicy jest Serangoon Road. Wzdłuż niej sprzedawcy sari, przypraw i wróżbici tworzą atmosferę indyjskiego subkontynentu. Na Dunlop Street mieści się centrum handlowe.
Znajduje się tu także Zhu Jio Centre – największy w mieście targ ze świeżą żywnością. Należy też zobaczyć świątynię Sri Sreenivasa Perumal i Sakya Muni.
Miejscami o których warto wspomnieć to Park Merlion, Muzeum Narodowe, Park Ptaków Jurong, Świątynia Siong Lim i Ogród Zoologiczny.
Skomentuj