Riwiera Makarska – wakacje w Chorwacji, które zostają w pamięci

Riwiera Makarska rozciąga się na 60 od miasta Brela na zachodzie aż po Gradac na wschodzie. Znajduje się ona pomiędzy górami Biokovo chroniącymi naturalne parki, a morzem zaliczanym do najczystszych regionie Morza Śródziemnomorskiego. zakwaterowanie w MakarskiejWspaniałe długie plaże, mnóstwo zieleni, gajów oliwnych oraz bogata baza turystyczna sprawiają, że to miejsce jest niezwykle popularne wśród turystów, będące centrum dobrze znanej Riviery. Hotele  i apartamenty w Makarskiej  to  niezwykle zróżnicowana oferta,  dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie.

Miejsce to ma długą turystyczną  tradycję – pierwsze hotele zostały wybudowane już w roku 1914, a w 1922 roku założono Stowarzyszenie na Rzecz Poprawy Miasta. Makarska posiada ogromne bogactwo kulturalne oraz historyczne, jak chociażby mieszczące się tutaj Malakologiczne Muzeum.

Miłośnicy sportów wodnych przekonają się jak wiele atrakcji może zaoferować im ten region, na plażach którego rozgrywane są światowe turnieje. Spacery wzdłuż wody czy po porcie będą świetną formą spędzania wolnego czasu. Nieco bardziej aktywni goście mogą się wybrać na górskie szlaki turystyczne w Biokovo. Będąc tutaj warto zarezerwować jedno z miejsc jakie oferują prywatne apartamenty w Brist, które dzięki najwyższej jakości stanowią jedne z najbardziej poszukiwanych w Chorwacji. Dobrym pomysłem na romantyczny wieczór może być spacer po przepięknych żwirowych plażach zakończony w restauracji przy przepysznej lokalnej kuchni.

Będąc w Chorwacji nie należy także zapomnieć o złożeniu wizyty w Baška Voda, niegdyś wiosce rybaków, kupców i rolników, a obecnie jednym z bardziej ulubionych mieści pośród turystów. Czyste morze, piękne plaże i lasy sosnowe to główne atuty tej lokalizacji. Turyście bardzo często wybierają właśnie ten region na wakacje w Chorwacji. Warto samemu przekonać się jak świeże powietrze panuje w Tučepi, miejscowości leżącej wzdłuż 4 kilometrowych, kamienistych wybrzeży.

Skomentuj