Podróż łodzią na Mazurach

Polska bez wątpienia jest to wspaniały kraj bogaty w wiele wartych odwiedzin miejsc, które są rozsiane po całym kraju. Jednym z regionów szczególnie cieszącym się popularnością pośród podróżników są Mazury. Spośród wielu atrakcji turystycznych czekających na przyjezdnych można znaleźć czartery jachtów. Z uwagi na sporą ilość tutejszych portów, wybór jednego nie zawsze jednak przebiegnie łatwo.

Warto więc dowiedzieć się, na co zwrócić szczególną uwagę oraz które porty godne są uwagi, a które lepiej omijać. Dobrym wyborem będą Ruciane Nida, Pisz lub Mikołajki. Wynajem jachtów w tych miejscowościach okażą się dobrym wyborem dla turystów z południa, chcących ominąć kręte drogi w znajdujące się w dalszej części Mazur. Dla wycieczkowiczów zjeżdżających z przeciwległej strony kraju dobrą propozycją będzie Węgorzewo czy Giżycko.

Poza dojazdem na miejsce, istotną rolę odgrywa również wielkość portu. Mazury w swojej bogatej ofercie posiadają większe ośrodki jak i mniejsze. Razem z wielkością rośnie także liczba łodzi przeznaczonych na najem. Wyjątkowo zróżnicowany wybór oferuje wspomniane wyżej Giżycko, dzięki czemu co roku przyjeżdża tutaj masa turystów zarówno z Polski jak i zza granicy. To, a także inne duże miasta również oferują bezproblemowy zakup prowiantu na wycieczkę.

Ostatnim, lecz bez wątpienia nie najmniej ważnym kryterium jest cena. Jednakże w tym temacie ciężko będzie znaleźć specjalne różnice cenowe, gdyż niezależnie od lokalizacji ceny kształtują się podobnie. Z tego powodu zamiast kosztów warto wziąć pod uwagę wygodę dojazdu oraz stawiane jachtom oczekiwania, aby móc w pełni cieszyć się zasłużonym odpoczynkiem. Dodatkową atrakcją wodną ciesząca się niesłabnącym zainteresowaniem jest wynajem rowerów wodnych.

One Response - Dodaj swój komentarz

Skomentuj