Piękno Chorwacji

Chorwacja to jeden z krajów śródziemnomorskich co roku chętnie odwiedzanych przez turystów, zwłaszcza w sezonie letnim, kiedy słoneczna pogoda podkreśla piękno tego miejsca. Chorwacja zachęca nie tylko klimatem, ale też malowniczymi krajobrazami, wspaniałą architekturą i niepowtarzalną atmosferą, którą stwarzają życzliwi mieszkańcy.

Wczasy w Chorwacji to idealny sposób na spędzenie urlopu, ponieważ turystyka jest podstawą dla rozwoju gospodarczego tego kraju. Argumentem przemawiającym za spędzeniem wakacji w tym kraju są również dla wielu osób tanie noclegi, które przy niskich cenach wyróżniają się jednak komfortowymi warunkami. Lokalizacja ośrodków wypoczynkowych jest także bardzo korzystna dla wczasowiczów, którzy tak naprawdę mają wszystko w zasięgu ręki. Hotele i apartamenty znajdują się zazwyczaj nad morzem, przy którym rozciąga się plaża, a także w pobliżu licznych w Chorwacji zabytków i miejsc związanych z historią i kulturą kraju.

Doskonale przygotowane ośrodki, liczne atrakcje organizowane specjalnie dla odwiedzających kraj turystów sprawiają, że Chorwacja z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Dużym zainteresowaniem cieszą się również imprezy kulturalne regularnie organizowane w Chorwacji, w których turyści chętnie uczestniczą. Wśród nich można wymienić Międzynarodowy Rycerski Turniej rozgrywany w Sveti Ivan Zelina, Festiwal Św. Marka z Zagrzebia poświęcony muzyce poważnej, spektakle teatralne wystawiane w Hvarze i wiele innych niezapomnianych wydarzeń kulturalnych. Z kolei Dubrovnik w Chorwacji może pochwalić się letnim festiwalem związanym z teatrem, operą, muzyką, folklorem i szeroko pojętą kulturą kraju.

http://www.turystycznebiura.pl/

W wielu miastach można odwiedzić muzea, zabytki i obiekty architektoniczne. Interesujący pod tym względem jest Split w Chorwacji, gdzie znajdują się muzea historyczne, archeologiczne i etnologiczne przedstawiające kulturę kraju. Miasto jest bogate w zabytki takie jak pałace i katedry, a ponadto znajdują się tam hale sportowe Spaladium Arena, Arena Gripe i stadion sportowy Poljud, gdzie w 1990 roku odbywały się mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce.

W Chorwacji jest wiele miejsc, które potrafią zachwycić turystów. Są to nie tylko nadmorskie regiony, ale też miejscowości położone w północnej górzystej części kraju.

Skomentuj