Makarska na wczasy

Znaczna ilość regionów Chorwacji ma charakter typowo turystyczny, a największą miejscowością wypoczynkową jest Makarska na Makarskiej Riwierze. Miasto oferuje naprawdę zróżnicowany zakres usług turystycznych i hotelarskich, a także sportowo-rekreacyjnych czy kulturalnych.

Makarska to wyjątkowa atmosfera oddająca charakter tego regionu, to także malownicze krajobrazy i urocze miasteczka, ale też piękne plaże rozciągające się nad czystą wodą. Zarówno samo miasto, jak i cały region jest bardzo zróżnicowany, ale właśnie to stanowi o jego wyjątkowości. Obok nadmorskich plaż występują tutaj również góry, które niemal stykają się z morzem, a także liczne zatoczki i sosnowe lasy. Największą atrakcją gór jest szczyt Św. Jury, z którego można podziwiać rozciągający się krajobraz Makarskiej Riwiery. Natomiast nadmorska część regionu to nie tylko wybrzeże z plażami, ale też wyspy Brac i Hvar.

Makarska jest miastem portowym na wybrzeżu Chorwacji, które można podzielić na starą część nawiązującą do typowej śródziemnomorskiej kultury i nową, która przyciąga turystów dużym wyborem pośród ośrodków wypoczynkowych. Jednak Makarska to nie tylko miasto, ale też wspaniała przyroda, którą można podziwiać w Parku Przyrodniczym Biokovo.

https://spirex.pl/

W mieście bardzo często organizowane są imprezy rozrywkowe związane z tradycją regionu. Nie brakuje zabytków architektonicznych jak katedra św. Marka, klasztor franciszkański, fontanna wenecka z roku 1775 czy Muzeum Miejskie z wieloma eksponatami historycznymi i archeologicznymi. Decydując się na pobyt w Makarska, nie trzeba się ograniczać do przebywania tylko w tym jednym mieście, ponieważ bardzo łatwo dojechać z niego do Dubrownika czy też na pobliskie wyspy.

Makarska Riwiera to najlepsze kurorty, które sprawiają, że hasło „Chorwacja wczasy” kojarzy się z prawdziwym komfortem i wysokim standardem.

Skomentuj