Jedziemy do Białowieży

Puszcza Białowieska określana jest mianem jednego z najcenniejszych zakątków świata. Na jej terenie mieści się rezerwat przyrody, w którym czas biegnie jakby inaczej. Rezerwat to miejsce, gdzie natura została ochroniona przed cywilizacyjnym postępem, dzięki czemu przetrwało w niezmienionej formie wiele lat.

950109_aurochsBiałowieża – miasto jedno z wielu, a jednak wyjątkowe. Dzięki nadaniu przez UNESCO Białowieskiemu Parkowi Narodowego statusu Rezerwatu Biosfery zjeżdżają się tu turyści z całego świata. Choć oficjalnie jest to tylko wieś, za sprawą promocji Białowieża stała się turystycznym centrum. Znajdziemy tu wszystko, co potrzebne do udanego wypoczynku – sklepy, urzędy, szkoły, restauracje, puby, parki, ścieżki rowerowe, hotele. Białowieża oferuje także obiekty sportowe, zabytki, placówki naukowe. Wymieniać można długo, jednak najlepszym potwierdzeniem tego, że Białowieża to idealne miejsce odpoczynku jest fakt, że na weekend majowy zjeżdża się tu nawet 15 tysięcy turystów. Ta liczba pozwala określić Białowieżę jako leśną stolicę nie tylko Polski, ale całego kontynentu. Tak zachowanej przyrody, jak w Puszczy Białowieskiej, nie ma już nigdzie w Europie.

Turyści mogą podziwiać tutaj rezerwat żubrów, rezerwat ścisły, muzeum przyrodnicze z wieżą widokową, obiekty edukacyjne oraz korzystać z innych atrakcji. W odległości kilku kilometrów od Białowieży, w pokazowym Rezerwacie Puszczy Białowieskiej można podziwiać żubry, dziki, łosie, tarpany, wilki oraz jelenie i sarny. Można też obejrzeć kilka wspaniałych budowli, jednak opisanie tego w kilku zdaniach nie jest możliwe. Tutaj po prostu trzeba przyjechać.

Skomentuj