Jakie buty do biegania są dobre?

Wiele osób zaczynających swoją przygodę z bieganiem szybko rezygnuje z uprawiania tego pięknego sportu. Powodów jest wiele. Najczęściej jest to źle dobrane obuwie, które sprawia, że bieganie jest bolesne i nieprzyjemne. Źle dobrane obuwie powoduje poważne bóle stóp.

Bieganie w trampkach nie jest rozsądnym rozwiązaniem, a tym bardziej, jeśli ważysz nieco więcej niż wysportowany atleta… Buty do biegania powinny być dobrane do Twojej wagi jak i układu kostnego stopy. W polecanym przez nas sklepie, specjaliści sportowi doradzą Ci najlepsze dla Ciebie buty do biegania. Dzięki ich radom kupisz najlepsze dla Ciebie buty. A sport stanie się dla Ciebie przyjemnością. Warto podkreślić, że najlepiej biegać po ścieżkach leśnych i działkach. Bieganie po asfalcie jest bardzo męczące, ale najgorzej jest biegać po kostce brukowej czy popularnym polbruku.

Nie musisz od razu biegać po 10 kilometrów dziennie. Początkowo biegaj na czas, zacznij od marszów – jeśli nie pamiętasz, kiedy ostatnio wykonywałeś jakąkolwiek aktywność fizyczną. Z czasem przejdź do marszów przeplatanych krótkim biegiem. A z czasem będziesz już tylko biec, czasem przechodząc do marszu. Bieganie może być naprawdę przyjemne – jednak trzeba być cierpliwym. Nie stawiaj sobie zbyt wysokich wymagań. Jednak, jeśli będziesz systematyczny, to po paru miesiącach trenowania będziesz mógł przebiec nawet dwadzieścia kilometrów! To nie są żarty. Najlepsi, najbardziej zaangażowani biegacze są w stanie pokonać po roku treningów maraton c wzasie poniżej trzech godzin – to bardzo dobry wynik. Jednak nie zapominajmy, że duże znaczenie ma nasza fizjologia i genetyka, za którą nie możemy odpowiadać. Dobre obuwie do biegania ma jednak bardzo istotny wpływ na wyniki.

Skomentuj