Jaki kombinezon – jedno czy dwuczęściowy

Planując zakup stroju motocyklowego klienci najczęściej decydują się na modele skórzane, szczególnie w przypadku kierowcy interesującego się jazdą na szybkich motocyklach. Ubranie wykonane z tego typu materiału charakteryzuje się wyjątkową wytrzymałością i odpornością na rożnego rodzaju przetarcia. Istnieje wiele rodzajów odzieży motocyklowej, z których każda przeznaczona jest do odpowiedniego celu.

Przykładowo kombinezony jednoczęściowe najczęściej kupują profesjonalni motocykliści z zacięciem sportowym. Fakt ten można tłumaczyć tym, że są one po prostu mało praktyczne w przypadku codziennych wycieczek chociażby po mieście. Jednakże z drugiej strony jednolita forma znacznie poprawia bezpieczeństwo, co ma ogromne znaczenie osiągając wysokie prędkości i wchodząc ostro w zakręty. Dobrej jakości ubranie motocyklowe to podstawa.

Z drugiej strony dla każdego wykorzystującego motocykl jako pojazd do codziennego dojazdu do miejsca pracy, sklepu czy turystycznie, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będą praktyczne i wygodne kombinezony dwuczęściowe. Tego typu rozwiązanie pozwala nosić kurtkę i spodnie oddzielne, bądź w razie potrzeby spiąć je ze sobą za pomocą suwaka.

Niezależnie jednakże od ostatecznego wyboru, przy zakupie należy pamiętać o podstawowej zasadzie. Strój po założeniu powinien dokładnie przylegać do ciała kierowcy. Profesjonalni dostawcy jak chociażby sklep Toptul pomogą swoim klientom dobrać sprzęt. Nie chodzi oczywiście o maksymalnie ciasne jego opięcie ograniczające ruchy, ale o to, żeby zniwelować wszelkie ewentualne luzy. Jest to bardzo istotne, gdyż tylko wtedy ubranie będzie mogło spełnić swoje zadanie podczas wypadku. Co więcej źle dopasowany kombinezon podczas jazdy może uwierać, co będzie odwracać uwagę kierowcy od drogi.

Skomentuj