Gdańsk – miejsce odpoczynku

Za oknem coraz więcej słońca, a tym samym coraz cieplej. Zbliża się tak bardzo przez wszystkich upragniona i wyczekiwana wiosna. Po zimie warto pomyśleć o jakimś wyjeździe, chociażby krótkim w celu naładowania przysłowiowych baterii. W naszym kraju znajduje się wiele ciekawych miejsc godnych odwiedzin. Jeśli lubujemy się w górskich spacerach udajmy się w Bieszczady, jeśli jednak wolimy poszaleć w wodzie wybierzmy północ naszego kraju.

Jedno z miast nadmorskich, które cieszy się szczególną popularnością z pewnością jest stolica województwa pomorskiego, czyli Gdańsk. Jest ono położone u ujścia Motławy do Wisły i razem z Gdynią i Sopotem tworzą Trójmiasto. Miasto jest jednym z najstarszych w Polsce, przez co jest bogate w ponad tysiącletnią historię. Turyści znajdą tutaj wiele wartościowych zabytków architektonicznych, jednak Gdańsk jest słynny przede wszystkim jako centrum kulturalne.

Miasto wiedzie prym w północnej Polsce pod względem ośrodków kulturalnych. Poczynając od Opery i filharmonii, poprzez kilka teatrów, kończąc na kilku kinach. Ponadto znajduje się tu ogromna ilość muzeów, a ponadto z roku na rok organizowane są tutaj przeróżne festiwale. Warto także zaznaczyć, że Gdańsk jest symbolicznie uznawany za miejsce wybuchu II wojny światowej, a więc walki o takiej wartości jak wolność i solidarność. Ponadto kandyduje on do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2016.

Jeśli więc poszukujesz miasta bogatego w historię, kulturę i rozrywkę, to Gdańsk będzie wprost idealnym wyborem. Warto także podkreślić mały dystans do morza, które także będzie zachętą dla lubiących relaks w wodzie. Nie czekaj więc dłużej, tylko pakuj się i wyruszaj, a czas spędzony nad morzem nie będzie czasem straconym.

One Response - Dodaj swój komentarz

Skomentuj