Ferie zimowe

Ferie zimowe to okres, w którym często zastanawiamy się jak zorganizować sobie wolny czas. Zostać w domu, spotkać się z przyjaciółmi a może warto w końcu pomyśleć o sportach zimowych, które uatrakcyjnią okres nadchodzących ferii?

Snowboarding

Snowboard to jedna z wielu form aktywnego wypoczynku. Początki tego sportu przypadają na rok 1965, kiedy to Amerykanin Shermann Poppen wpadł na pomysł połączenia ze sobą dwóch nart, aby urozmaicić nieco zabawę swoim pociechom. Kolejne ewolucje jakie następowały wraz z biegiem lat, doprowadziły snowboarding do dyscyplin olimpijskich (1998 rok). Przez ten czas rozwinęło się sporo nowych stylów, z których chyba najpopularniejszym i najbardziej widowiskowym jest Freestyle. Wykonywane są tutaj akrobacje na przeróżnych przeszkodach. Jednak dla mniej zaawansowanych użytkowników desek o wiele bezpieczniejszym rozwiązaniem będą zjazdy i slalomy. Taki rodzaj snowboardingu pozwoli na spędzenie czasu w gronie całej rodziny i zapewnienie atrakcji nawet najmłodszym.

Narciarstwo

Osoby, które nie przepadają za snowboardem mogą wybrać również wyjazd na narty. Jest to obecnie najpopularniejszy sposób spędzania czasu podczas zimowych przerw. Stoki narciarskie w trakcie ferii zimowych są z roku na rok coraz bardziej oblegane co wskazuje na ogromną popularność tego sportu. Warto jednak, aby ci, którzy wybierają się na stok po raz pierwszy przeszli odpowiednie szkolenia, by zmniejszyć ryzyko kontuzji podczas zjazdu.
Narciarstwo cieszy się ostatnio ogromną popularnością zapoczątkowaną zapewne oglądaniem skoków narciarskich. Za sprawą naszego reprezentanta Adama Małysza – kilkukrotnego mistrza świata w tej dyscyplinie, wielu polaków wyposażyło się w odpowiedni sprzęt – kombinezon, gogle, narty i regularnie wyruszyło na stoki narciarskie.

Sposobów na urozmaicenie sobie czasu w trakcie trwania ferii zimowych jest mnóstwo. Wyjazd w góry, wypoczynek, spotkanie z przyjaciółmi – tak naprawdę zależy od nas w jaki sposób sobie go zorganizujemy. Bez wątpienia warto spędzić go aktywnie i w gronie najbliższych.

Skomentuj