Co warto zobaczyć na Costa del Sol? Które miasta koniecznie trzeba odwiedzić podczas urlopu w tej części Hiszpanii?

Choć Costa del Sol znaczy po polski „Wybrzeże słońca”, nie należy tego regionu Hiszpanii kojarzyć wyłącznie z morzem, plażą i złotym piaskiem. Costa del Sol to również małe, urokliwe miasteczka, wspaniałe zabytki, fascynująca przyroda oraz całe mnóstwo rozrywki. Na Costa del Sol dosłownie każdy jest w stanie znaleźć coś dla siebie i właśnie dlatego wakacyjny wypoczynek w tym miejscu pozwala łączyć relaks z intensywnością przeżyć. Co koniecznie powinniście zobaczyć na Costa del Sol?

Marbella – perła w koronie Słońca

Marbella jest dla Costa del Sol mniej więcej tym, czym Zakopane dla polskich Tatr. To miasto to symbol i jednocześnie prawdziwa perła w koronie Wybrzeża Słońca. Według wielu rankingów Marbella jest jednym z najważniejszych, ale też najbardziej ekskluzywnych kurortów całej Hiszpanii. Miasto stanowi ulubione miejsce wypoczynku wielu znanych osobistości, aktorów, sportowców, polityków (z głowami państw na czele), ale też tzw. celebrytów. Nie znaczy to jednak wcale, że Marbella pozostaje niedostępna dla zwykłych turystów. To oni stanowią główny powód, dla którego w miejscu tym aż roi się od hoteli i hotelików, restauracji, pubów i dyskotek. Ale oprócz tego typu popularnych rozrywek, Marbella ma dla odwiedzających również atrakcje z zakresu kultury i sztuki. Najsłynniejszymi zabytkami, jakie znajdziecie w tym miejscu, są:

  • Plaza de los Naranjos – Plac Pomarańczowy lub Plac Pomarańczy, znajdujący się w sercu starej części miasta, czyli Casco Antigua;
  • Muralla del Castillo – Mury Zamkowe, a dokładniej pozostałości po murach zamku oraz dawnych murach miejskich;
  • Casa del Corregidor – stary, XVII wieczny budynek, łączący w sobie style gotycki, renesansowy oraz styl mudejar.

Wielbicieli sztuki przez duże „S” z całą pewnością zainteresuje fakt, że właśnie w Marbelli, na Avenida del Mar można na własne oczy podziwiać aż pięć oryginalnych dzieł samego Salvadora Dali.

Estepona – prawdziwa Hiszpania w pigułce

Jeśli już zmęczy Was blichtr i wspaniałość Marbelli, pora przenieść się do miejsca, które spośród wszystkich kurortów Costa del Sol zachowało najwięcej tego, co można by nazwać prawdziwym hiszpańskim klimatem. To położone nieco bardziej na wschód miasto ma w sobie coś naprawdę wyjątkowego, co sprawia, że wielu turystów wraca tu każdego kolejnego roku, a coraz więcej osób zostaje tu na stałe. Niejeden z tych, którzy spędzili choć parę dni w Esteponie, zaczyna rozglądać się za zakupem własnej posiadłości w tym miejscu. A że posiadłości jest tam naprawdę sporo, coraz częściej stają się własnością osób spoza Hiszpanii (w tym również Polaków).

Estepona to słońce, czysta woda, chłodna, morska bryza, a także:

  • urocze, wąskie uliczki brukowane kamieniem,
  • niewielkie, zielone placyki z fontannami,
  • cudowne domy i domki w najróżniejszych stylach i kolorach,

W samej Esteponie oraz w jej pobliżu znajdziecie również cała masę miejsc wszelakiej rozrywki, pozwalającej Wam spędzić czas w sposób, który odpowiada Wam najlepiej. Oprócz licznych knajpek i restauracji, do wyboru macie również:

  • muzea – archeologiczne, paleontologiczne, etnograficzne oraz muzeum historii,
  • ośrodki sportowe – pola golfowe, kluby tenisowe, ośrodki sportów wodnych,
  • oceanaria, delfinaria, a nawet park safari zamieszkiwany przez ponad 200 gatunków zwierząt egzotycznych z całego świata.

Czas w Esteponie, tak jak i w Marbelli, czy na całym Costa del Sol płynie inaczej, niż wszędzie indziej. Dla niektórych wolniej, dla innych szybciej. Ale dla wszystkich tak samo przyjemnie.

Skomentuj